Фарбування

ФАРБУВАННЯ

Покриття морилкою
Існує ряд матеріалів, призначених для захисту та покращення естетичних властивостей деревини. Один із таких — морилка.

Її нанесення дозволяє виразно підкреслити малюнок деревної фактури. Це один із варіантів декорування поверхні під більш престижну породу дерева.

До складу морилок входять хімічні речовини, які створюють плівку лежить на поверхні дерева. Склад просочує верхній шар, роблячи деревину візуально привабливішою. Розрізняють морилки із захисною функцією і без неї. Зазвичай після моріння виконують ще й розтин лаком поверхні.

Фарбування досягається шляхом перебігу хімічних реакцій. Морилки дозволяють імітувати різні породи деревини. Рекомендується перед початком робіт перевірити її на пробному екземплярі, щоб визначити, чи підходить вам колір.

Розрізняють 3 основних способи обробки деревини морилкою.

Найбільш практичною вважають олійну морилку. Хоча вона досить довго сохне, але має низку цінних властивостей. Під час сушіння необхідно забезпечити відсутність пилу та сміття, які можуть налипнути на заготівлю. Така морилка дозволяє легко нанести рівний красивий шар.

Морилки на водній основі становлять найпоширеніший тип. Щоб уникнути підйому деревного ворсу, нанесення необхідно виконувати акуратно, стежити, щоб шар лягав рівномірно. Також перед обробкою краще підготувати дерево: намочити, ошкурити і добре просушити.

Морилку на спиртовій основі досить важко наносити в ручному режимі, тому її наносять на поверхню з використанням фарбопульта.

Рустикові, акрилові та воскові морилки.

Це нові види матеріалів, які з великою натяжкою можна назвати морилкою. Вони мають ряд переваг, наприклад, легко наносяться і не викликають підняття ворсу. Рідина створює на поверхні захисну плівку, яка має декоративні властивості. Незважаючи на це, їх також потрібно покривати лаком.

Рекомендації щодо покриття морилкою: