Шліфування

шліфування дерев'яних матеріалів

Шліфування – завершальна стадія, що дозволяє отримати ідеально згладжені заготовки та деталі, виготовлені з дерева, фанери та інших деревних матеріалів. Необхідність шліфування виникає перед покриттям її фарбою чи лаком. Після такої операції деталь/виріб набуває гладкої та приємної на дотик поверхні.

Сьогодні ручне шліфування використовується досить рідко. Наприклад, це ситуації, у яких машинка може лише нашкодити, але такі випадки стають все більшою рідкістю. Акуратність, ідеальність, досконалість форм, контурів – вимоги до результатів роботи будь-якого сучасного виробництва, незалежно від його масштабу.

Шліфування виробів з деревини, включаючи і фанеру, проводиться за допомогою стрічкових, дискових та ексцентрикових шліфувальних машин. Останні відрізняються підвищеною продуктивністю, а результат їхньої роботи високим рівнем зачистки та низькою ймовірністю недоробок. А ось у випадку з дисковою шліфувальною машиною кількість недоробок різко зростає, але вона добре виправдовує себе при грубому (не точному) шліфуванні, коли знімається значний шар дерева. Сліди після машинної обробки можуть набути хвилястої форми.

Ручне доопрацювання потрібно лише в деяких випадках, і дуже обмежено – там, де не пройшла фреза, або якість трохи відхилилася від ідеалу, і це впадає в око навіть не фахівцю. Людський контроль у процесі роботи все ж таки необхідний – і їм якраз є ручне дошліфування перед фарбуванням. Для цього застосовуються наждак і напилки з дрібнозачепною поверхнею.

Ручне дошліфування виконується сухим та мокрим методами. Недолік сухий – засмічення поверхні, що счищає, перевага – підвищена швидкість роботи. У випадку мокрої – все навпаки, вона займає більше часу.

Завдання ручного дошліфування – повністю видалити з поверхні сліди від сколів, можливих недоробок, що виникли при машинному шліфуванні. Дерево – м’який матеріал, до нього потрібен різносторонній підхід. М’яка порода дерева має свої переваги і недоліки перед більш жорсткою, але стандартом жорсткості, таким каменем спотикання (майже у прямому сенсі) є сучок, який твердіше, ніж інша, безсучкова дерев’яна матерія. Дерево саме по собі волокнисте, а значить, шліфування проводиться спочатку грубим способом, потім більш точним.

Механізоване шліфування проводиться за допомогою наждакового кола, що обертається, закріпленого на фланці (осі) електроприводу. Починати шліфування з дрібнозернистого абразиву – означало б забивання його в умовах, коли половина роботи не зроблена. Але головне – шліфування роблять по ходу, а не проти ходу волокон: інакше можна пошкодити поверхню, а іноді й зіпсувати виріб.

Відшліфувати вироби з фанери силами наших фахівців – а точніше, використовуючи можливості нашого обладнання – просто! Зверніться до нас. І ось чому.

Виробнича база нашого підприємства – сучасні лазерні та фрезерні верстати з ЧПУ /servis/, а наші майстри мають солідний досвід роботи.

У портфоліо можна ознайомитися з нашими роботами та відгуками, переважна більшість з яких є позитивними. Надіслати заявку ви можете у будь-якій зручній для вас формі, по телефону, використовуючи сторінку зворотного зв’язку або залишивши заявку на прорахунок.

Заради співпраці з вами!