АКРИЛ / ОРГСКЛО

прозорий твердий синтетичний матеріал на основі полімерів

Даний матеріал має найбільш поширену назву органічне скло (оргскло). Іноді його ще називають поліметилметакрилат (ПММА). Друга назва вказує на компоненти, серед яких акрилова смола, синтетичний вініловий полімер метилметакрилату. Ще один важливий елемент, який включений до складу оргскла – термопластичний прозорий пластик, який ми ще часто називаємо плексиглас. До речі у нього є ще маса назв, наприклад, акрілекс, акріпласт і так далі. Матеріал хороший тим, що може бути підданий фарбуванню і тонуванню. Його пластичні властивості забезпечують якість при термогнутті і різанні.

Товщина використовуваного оргскла залежить від цілей його застосування. Найменша товщина 1- 2 мм., найбільш часто вживані параметри – від 3 до 15 мм. Кольорове оргскло випускають в товщині 2-5мм.

Оргскло продається в листах, які мають розміри 2050 * 3050мм, або більш компактні листи з габаритами в 1525 * 2050мм.

За зовнішнім виглядом органічне скло може бути глянсовим або матовим. За ступенем проникності світла – повністю не проникне або напівпрозоре.

Всі кольори даного матеріалу (крім чорного) пропускають світло. Якщо необхідне оргскло з певним відсотком світлопроникності, то в цьому випадку можна звернутися до виробника.

Органічне скло поставляють в захисній плівці, якою воно обклеєно з двох сторін. Плівка може бути прозорою або кольоровою. Вона виконує захисну функцію при перевезенні, і забезпечує відсутність подряпин. При цьому все одно при транспортуванні необхідно проявляти обережність і дотримуватися всіх запобіжних заходів.

За своїм зовнішнім виглядом оргскло має велику схожість зі склом. За способом виготовлення розрізняють два типи матеріалу:

  • лите, яке виготовляється принципом лиття.
  • екструзійне, проводиться способом надання необхідної форми розплавленої склоподібної маси.

Оргскло, отримане методом лиття, має більш високу вартість. Світлопроникність такого скла дозволяє виготовляти ефектні таблички з оригінальним гравіюванням. Цей матеріал має більш високий рівень ударостійкості, що дає можливість витримувати значні механічні впливи.

ЛАЗЕРНЕ РІЗАННЯ АКРИЛУ / ОРГСКЛА

Різка оргскла відбувається в основному із застосуванням лазерного обладнання. При такій обробці торець виробу має ідеально поліровані грані з глянцевим відтінком і виглядає майже як лицьова сторона. Важливо відзначити, що оргскло ні в якому разі не слід різати без плівки.

При порушенні цього правила торцева сторона не матиме необхідного рівня обробки.

Вся справа в тому, що лазерний верстат в процесі різання створює високу температуру, внаслідок чого йде дим. При осіданні диму на поверхні скла утворюються матові сліди в тих місцях, де відсутня плівка. Такі процеси призводять до того, що глянцевість матеріалу знижується. Один з варіантів видалення такого нальоту – використання медичного засобу «Димексид». Але при його використанні процес розчинення напилу йде дуже повільно. Фахівці рекомендують повторити процес різання.

Ще один важливий фактор – деталі, які мають товщину менше 2 мм, практично не піддаються порізки, так як відбувається перегрів і плавлення матеріалу. Тому рекомендована для обробки товщина виробів становить від 3 мм і більше.

КОНТУРНЕ РІЗАННЯ АКРИЛУ / ОРГСКЛА ЛАЗЕРОМ

Для проведення контурного різання лазером слід встановити маленьку потужність, але при цьому робити все на великій швидкості. Внаслідок цього промінь не встигає пропалити матеріал, а залишає тоненький слід. Як правило, товщина лінії становить близько 0,1 мм.

Ще одна перевага, яка відрізняє контурне різання – наявність ліній певного контуру. При виборі способу нанесення зображень він значно виграє в порівнянні з гравіюванням, так як є більш економним. За якістю не поступається зовсім, а за складністю навіть перевершує. Використовуючи дану технологію можна створити логотип або інше зображення будь-якого рівня складності.

На зовнішній вигляд контурної різки впливає також колір оргскла. Після різання на поверхні матеріалу залишається характерний світлий слід від лазерного промені.

Як правило, цю технологію застосовують в тому випадку, коли проводять розмітку на оргсклі. Так само це може знадобитися для підпису деталей. Наносити слід тільки на оргскло, захищене плівкою.

ГРАВІРУВАННЯ ПО АКРИЛУ / ОРГСКЛУ ЛАЗЕРОМ

Гравірування, як технологія обробки матеріалів, використовується досить давно. За своєю суттю це безліч ліній, що повторюються між собою. Їх переплетення створює загальну загравійовану поверхню матеріалу. В результаті відбувається повне заповнення робочого простору шляхом випалювання. Глибина малюнку становить від 0.1 до 1 мм.

Для гравірування не використовують заготовки тонше 2 мм, виходячи з того, що товщина лінії повинна становити від 0,5 мм. Її вартість залежить від кількості часу, який витрачено на виготовлення зображення.

Гравірувати оргскло бажано в плівці, її відсутність призведе до появи на поверхні виробу матового напилу білястого кольору. Змити його досить складно, особливо в разі глибокого рельєфу. Після неглибокого гравірування можна спробувати змити наліт, для цього рекомендують застосовувати очищувач Космофен 20. Ще один перевірений варіант – медичний препарат «Димексид».

Гравірування оргскла не супроводжується нанесенням кольору, в процесі відбувається тільки матування. Воно буде добре проглядатися на оргсклі з матовим відтінком або повністю чорному. Матеріал білого кольору не дуже підходить, тому що на ньому гравірування погано видно. Тому для білого оргскла можна застосувати затирання фарбою на акриловій основі.

Вартість гравіювання розраховується за часом, витраченим на його виготовлення. Тому, якщо тираж невеликий гравірування краще наносити поштучно.

Якщо зображенню необхідно надати колір найкращим варіантом вирішення даного завдання стане просочення фарбою, яку втирають в загравійовану поверхню. Дуже ефектно в даному контексті виглядає оргскло білого кольору.

Якщо вам необхідна додаткова консультація з цього питання – зверніться до наших фахівців.

ФРЕЗЕРНЕ РІЗАННЯ АКРИЛУ / ОРГСКЛА

В результаті проведення обробки фрезою торець оргскла набуває матового кольору. Перед обробкою лист необхідно прикріпити на двосторонній скотч. Це дозволить уникнути псування заготовки в процесі різання.

Скотч кріпиться до захисній плівці, і після завершення процесу він видаляється. Відсутність захисної плівки після різання вимагає дбайливого поводження з виробом, щоб не виникли його ушкодження.

ВИБІРКА АКРИЛУ / ОРГСКЛА ФРЕЗЕРОМ

Процес вибірки оргскла це створення поглиблень з заданими параметрами глибини, з використанням спеціальних фрез. Програма задає параметри вибірки, яка включає глибину і контури. Від фрези залишаються незначні смужки на місці вибірки.

Сліди від фрез складно піддаються видаленню, тому краще проводити роботу так, щоб в результаті вийшла поверхня, яка буде ідеально рівною. Наші фахівці завжди готові виконати подібні завдання.